А ви вже чули, що днями на найстаршому і найпрестижнішому міжнародному фестивалі короткометражного кіно в Обергаузені — головний приз отримав документальний фільм, створений знімальною командою киян?
Короткометражка “Чорнобиль 22” підіймає важливу тему і розповідає про окупацію російськими загарбниками Чорнобильської АЕС. Режисер Олексій Радинський зробив понад 20 інтерв’ю зі свідками подій — працівниками ЧАЕС, місцевими мешканцями, екологами. Окрім того, у фільмі були використані кадри з мобільних телефонів, зняті робітниками електростанції потай від окупантів.
Київські кінороби прискіпливо готувалися до створення фільму, проходили спеціальні тренінги з юристами-міжнародниками у сфері кримінального права. Це було потрібно аби взяти інтерв’ю у свідків максимально грамотно, з можливістю подальшого використання матеріалу у міжнародних судах для переслідування військових злочинців. Адже цей злочин росіян може стати однією з найперспективніших справ (за статтею “ядерний тероризм”).
Також “Чорнобиль 22” висвітлює цікаві прорахунки загарбників, що обернули план захоплення ЧАЕС проти них самих.
НАД ФІЛЬМОМ ПРАЦЮВАЛИ:
режисер — Олексій Радинський
продюсерка — Люба Кнорозок
оператор — Макс Савченко
звукорежисер — Андрій Борисенко
режисер монтажу — Тарас Співак
консультант з монтажу — Микола Базаркін
колористка — Ксенія Баннікова
А також героїчні працівники ЧАЕС, завдяки яким у росіян нічого не вийшло: Віталій Попов, Людмила Козак, Петро Назаренко, Валерій Семенов, Сергій Дедюхін, Олексій Шелестій та Валентин Гейко.
Київська прем’єра фільму “Чорнобиль 22” планується на початку червня цього року.
Нагадаю, що у доробку режисера Олексія Радинського вже є досить резонансна документальна кінострічка “Нескінченність за Флоріаном”, яка розповідає про боротьбу відомого київського архітектора Флоріана Юр’єва проти столичної будівельної мафії.
Автор: Мaks Poznyak